fbpx

Laserová léčba chrápání

Spánek hraje jednu z hlavních rolí lidského života. Relaxující a poklidný odpočinek je základním kamenem pro osobní výkonnost a mezilidské vztahy. Hlasité chrápání dokáže vyvést z rovnováhy i ten nejstabilnější vztah, zejména pokud má na svědomí rušení spánkového cyklu vašeho partnera nebo i přímo vás.

Chrápání ale může být součástí většího problému. Může souviset s tzv. spánkovou apnoe. Při ní dochází k přerušení dýchání během spánku důsledkem kolapsu měkké tkáně v dutině ústní. Toto přerušení dýchání může trvat deset až třicet vteřin a často je příčinou neklidného a mělkého spánku. Pokud tato porucha není léčena, spánková apnoe nebude pouze ohrožovat váš klidný spánek, ale i samotné zdraví pacienta. Může se k ní přidat vysoký krevní tlak, problém se srdcem, deprese a celkové vyčerpání.

 

Fotona_laser obrazky_html_m48c091e7

Chrápání a apnoe se může zhoršit důsledkem špatných spacích návyků, nevhodného životního stylu a fyzických obtíží jako například:

  • Časté požívání alkoholu
  • Výrazná nadváha
  • Užívání určitých léků nebo drog
  • Kouření
  • Časté infekty horních cest dýchacích
  • Důsledkem orální anatomie

Neinvazivní, bezbolestná, rychlá, pro pacienta pohodlná laserová procedura proti chrápání je vykonávána licencovanými a kvalifikovanými doktory. Průběh procedury NightLase® je vysvětlen před výkonem během konzultace.  Ideální kandidát na zákrok by měl být v dobrém zdravotním stavu. S použitím technologie NightLase® v rámci procedury nesouvisí žádná rizika. Někteří pacienti mohou po zákroku pociťovat lechtání v ošetřované oblasti, které by mělo vymizet během jednoho či dvou dní po proceduře.  Výsledky jsou velmi pozitivní a mohou přetrvávat až jeden rok. Po roce nebo při oslabení účinku je možné proceduru absolvovat znovu.

Zákrok – postup

Při léčbě NightLase® nedochází k žádnému chirurgickému zákroku, samotný proces je bezbolestný, bez anestezie, trvá dvacet až třicet minut.

Během procedury se využívá Er:YAG laserový paprsek, který stimuluje růst nového kolagenu v zadní části krku a měkkého patra. Paprskové impulsy jsou bezbolestné a podle některých pacientů působí v ošetřované oblasti příjemně a hřejivě.

Kolagen je stavebním kamenem mnoha tkání, který naneštěstí s věkem ochabuje. S využitím tepla technologie NightLase®  se zadní část krku a měkké patro formují do pevnější a mladší podoby. Nestabilita hltanu je často příčinou chrápání a spánkové apnoe.

Svalstvo je díky proceduře zpevněno a ochráněno před rizikem kolapsu. Dýchací cesty jsou mnohem více otevřeny, dochází k redukci a v některých případech úplnému odstranění spánkové apnoe a chrápání.

Video: NightLase®  technologie využívající laserový paprsek Er:YAG  během procedury u pacienta bez použití anestezie.

Laserová léčba chrápání je rychlé, pro pacienta pohodlné odstranění problému s chrápáním a spánkovou apnoe. Zapomeňte na chirurgický zákrok, vyzkoušejte ověřenou laserovou léčbu, kterou oceníte nejen vy, ale hlavně Vaše okolí.